İçeriğe geç

Tatvan Belediyesi’nin Basın Danışmanı ‘AKP ile çalışamam’ dedi istifa etti

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 30 Mart yerel seçimlerinin ardından Tatvan Belediyesi’nin BDP’den AKP’ye geçmesi sonrası ilk istifa belediyenin basın danışmanından geldi.

2009 yılından beri Tatvan Belediyesi’nde basın danışmanlığı görevini yürüten gazeteci Sinan Aygül, AK Parti ile aynı çatı altında kalamayacağını belirterek, görevinden istifa etti.

AKP’nin seçmen iradesine saygı duymamasına ve Kürt sorununun çözümünde net bir tavır sergilememesine tepki amacıyla istifa ettiğini açıklayan Sinan Aygül, “Böylesi bir yapı içerisinde, inandığım değerlere saygı duymayan, Kürt halkının haklı taleplerine tekçi cevaplar veren bir siyasi partinin yönetimde bulunduğu bir belediyede çalışmayı ahlaki bulmuyorum.” dedi.

İstifası sonrası asli mesleği olan gazeteciliğe devam edeceğini belirten Aygül “2009 yılından itibaren Tatvan Belediyesi’ne kendime ait danışmanlık firmam aracılığıyla ‘basın danışmanlığı’ hizmeti veriyorum. 2014 yerel seçimleri ve öncesinde yaşananlar ülkede siyasetin ve mevcut sistem partilerinin çok kirli olduğu gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi. Yapılan seçim hileleri, ihlaller, adaletli bir yarışa müsaade etmedi. Hal böyleyken meşruiyeti bile tartışılır olan sistem partileriyle çalışmayı, ahlaki bulmuyorum. Basın danışmanlığı apayrı bir pozisyondur, vicdani mesuliyeti ağırdır. Hele bir de söz konusu AKP gibi bir siyasi partiyse, asla aynı çatı altında kalmam mümkün değildir. Bu sebeple Tatvan Belediyesi Basın Birimi ile ilişkimi kesiyorum.” diye konuştu.

Haberler.com 09.04.2014 11:02

Kategori:MEDYADA

Bu yazı yorumlara kapalı.